Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz
Metin2 Pvp Serverler oyun, pack ve diğer hatalar-çözümler
Bu Alana Reklam Verebilirsiniz

Merhaba Metin2 Pvp Server oyuncuları. Bu yazımızda tüm Metin2 hataları ve çözümlerini ele aldık.

 Metin2 oyununda bilindik bir hata olan “???” hatasının sebebini bir iki cümle ile anlatalım daha sonra çözüm kısmına geçelim. Metin2 Log Hatası genel anlamda oyun dosyalarının bozulmasından kaynaklanır. Metin2 oyununda “???” hatası oyunun eski  patcherlerinde ortaya çıkardı. Fakat son zamanlarda pvp serverlarda da sıkça görülmeye başlayan bu hata patcherlerin eski olmasından kaynaklı ve bozulmasından kaynaklı olan bir sorundur.
Oyuna Girildikten Bir Süre Sonra Atıyorsa ve ??? Hatası Veriyorsa,
Özellikle ram ve ekran kartı belleği yetersizliği sebebiyle görülebilir.
Bilgisayar sürücülerinde belli başlı problemler olabilir.
CPU yetersizliğinden dolayı olabilir.
Bu tip kontroller genel anlamda görev yöneticisi üzerinden yapılabilir ve oyunun lag yapan kısımlarında bu durum meydana geliyorsa yüksek ihtimal belirttiğimiz sorun üzerinde durulabilir. Fakat oyun açılmadan bu hata alınıyorsa yani oyun hiç açılmıyorsa aşağıdaki sorun çözme durumunu okuyun.
Çözümü
Metin2 soru işareti hatasının çözümü çok basittir. Çözümünü kısaca sizin için anlatayım. Çözüm; Metin2 klasörünüzü açın dosya arama bölümünden root. eix ve root. epk dosyalarını silin. Ardından oyuna giriş yapın hata çözülmüş olacaktır. Bu işlemleri sorunsuz bir şekilde yapın eğer olmasa bir diğer çözüm yolunu deneyin. Diğer çözüm yolu nedir diyorsanız. Diğer yolu da kısaca özet geçeyim. Diğer çözüm yolundaki gibi tekrardan metin2 klasörümüzü açıyoruz. Errorlog.exe dosyasını silin. Eğer çözüm olmadıysa errorlog.exe dosyasını not defteri aracılığı ile açın. Not defterinde ekran kartınız ile ilgili bir hata var ise googleden ekran kartınızı güncelleyin. Eğer bundan da bir sonuç almadıysanız fan, ekran kartınız toz almış olabilir kasanızın tozunu temizleyip tekrar bir deneme yapmayı deneyin. Eğer olmuyorsa sorun yazılımsal olmadığından yani tekniksel bir sorun olduğundan yapabilecek hiçbir şey yoktur. Yani tek çözüm yolları bunlar olup başka çözüm yolu yoktur. İlk çözüm kesin çözüm denebilir. İlk çözümü denedikten sonra çok büyük ihtimal ile tüm sorunlar ortadan kalkacaktır
GameGuard initiail error hatası
Bu hata genel anlamda Metin2 oyuncularının en büyük dertlerinden bir tanesidir. Bu hatayı alan kullanıcılar öncelikli olarak Metin2 klasörlerinde değişiklik olup olmadığını kontrol etmelidirler. Çünkü bu hata genel anlamda klasördeki dosya değişikliklerinden dolayı kaynaklanır.”Gameguard initiail error” hatası genel olarak başlangıç zamanlama hatası olarak değerlendirilir. Eğer klasörümüzde sorun yoksa bu hatanın temel sebebi bellidir. GameGuard açık kalmıştır. Zaten dikkat ettiyseniz “please kill other conflict programs and restart game”  bölümünde yani bu hatayı aldığınızda direkt olarak karşınıza çıkan ilk yazıda sizlere Türkçe olarak şunu anlatır; Lütfen diğer programı öldürün, yani sonlandırın ve oyunu tekrar başlatın. Yani dediğimiz gibi daha önce gameguard açık kalmıştır ve bundan dolayı da bu hatayı alıyorsunuzdur.  Hemen çözüm yollarını tek, tek sıralayalım.
Hata Çözümü
Öncelikli olarak bu hatanın çözümü için yapmanız gereken ve atmanız gereken ilk adım şudur. Görev yöneticisi programını açmak.
Görev yöneticisini açtıktan sonra “işlemler” bölümüne gelin.
Açtığınız “işlemler” bölümünde “GameGuard” isminde veya “iProject” ismindeki tüm görevleri bulup sonlandırın.
Ardından oyuna giriş yapın.
Eğer bunu yaptığınızda sorununuz hala çözülmediyse; bilgisayarınızı yeniden başlatın ve oyunu tekrar açın.
Eğer bilgisayarı yeniden başlatmanıza rağmen hala sorununuz düzelmediyse GameGurad klasörünüz bozulmuş olabilir.
Bu klasörü yenileyerek işlemi deneyin. Eğer hala sonuç alamazsanız antivirüs programlarınızı kapatıp oyunu silip tekrar yükleyin
Metin2 Steam GameGuard Hatası Çözümü

 ADMİN  16 MAYIS 2017  METİN2 STEAM DUYURULAR  YORUM YAPILMAMIŞ

Metin2 steam gameguard sorununu bir çok kullanıcının başına gelmektedir, bunun çözümü ile ilgili makalemizi aşağıdan okuyabilirsiniz.
GameGuard
1: “GameGuard’ı yeniden yükleyin” mesajını alıyorsunuz.
Bu sorun, eski GameGuard sürümünü (örneğin, GameGuard çalıştıran başka bir oyun) kullanan bir arka planda çalışıyorsanız, bunu çözmek için bu uygulamayı kapatmanız ve Metin2’yi tekrar çalıştırmanız gerekir.
2: GameGuard hakkında farklı yazılımlarla çakışan mesajı alırsınız.
Tüm arka plan uygulamalarını kapatın ve oyunu kazanmayı deneyin.
3: Diğer GameGuard hatası
Lütfen nProtect web sitesinde yayınlanan GameGuard SSS bölümüne bakın: http://www.gameguard.co.kr/eng/index.htm
Metin2 2.çar açılmıyor 

Çözüm

Eğer Metin2 tr oynuyorsan pc nin de sağlığı için config ayarlarından 800x600 ü seç sonra 3 tane çar  açabilirsiniz...

Birde bu yöntem var
ilk önce masaüstünde oyunun simgesine çift tıklayın, client açılınca start diyin,
daha sonra enter deyin bekleyin karşınıza loading penceresi gelince BAŞLAT+D tuşuna basın!!!
sonra tekrar oyunun simgesine çift tıklayın

Windows 10 yeni güncelleme ile gelen Metin2 dump_wmimmc.sys hatası

Çözüm
Bilgisayarı sıfırlayıp güncellemeleri kapatmak gerekiyor. Eğer büyük güncellemeyi yaptıysa aynı hatayı alırsınız

Metin2 Torrent Dolmuyor Yarıda Kalıyor

Çözüm

1.Saat köşesinin yanındaki JFilter , P.rno sitesi filtresi , Java Update gibi programlardan çıkış yapınız.Bu gibi programlar download sürenizi uzatır.Hatta mümkün ise oradaki tüm programlardan çıkın.Sadece Metin 2 update açık kalsın.

2.** { bu madde çok önemli bu maddeyi es geçmeyin } ** Wireless veya herhangi bir kablosuz bağlantı kullanıyorsanız Lan / kablolu ağ bağlantısına geçiniz.METİN 2 aşırı yüklenme yaptığından dolayı bazı wireless lar kendini resetliyor otomatik olarak.

3.Kablolu ağ bağlantısına geçiş yaptıktıktan sonra, bu maddeyide dikkatli okuyun ; Windows güvenlik duvarı METİN 2 ' yi engellemektedir.Windows güvenlik duvarını kapatınız ve bütün virüs programlarından geçici bir süreliğine çıkınız. Ardından otomatik güncelleştirme v.b windows alternatif programlarından çıkış yapınız.

4.METİN 2 oyununu tüm sistemden kardırılacak şekilde siliniz.Ve ardından yeniden yükleyiniz.


5.Hiç bir değişiklik yapmadan yüklediğiniz yerden metin.exe dosyasını açın ve update e başlayın.


--Not : Update yaparken internet kullanmayın.


--Önemli Not : UPTADE YAPMADAN HER HANGİ BİR HİLE PATCHİ YÜKLEMEYİN.

Patch,TORRENT,exe Hataları ve Çözüm Yolları.

Patch,TORRENT,exe Hataları İle İlgili Bir ÇOK Başlık AÇILIYOR ve

Oyuna Neden Bağlanamadıklarını Soran,Neden Hata Verdiğini Soran Bir Çok Kişi var.

Hata alanlar ve Oyuna Giremeyenler Bu Başlık Altında Patch ile İlgili Sorunlarını Belirtsinler Bende Yardımcı Olmaya Çalışayım.


En Sık Karşılaşılan Hatalardan Bir Kaçının Çözüm Yolu :

1.)Patch Doldu Oyunu Başlat Dediniz "Metin2 TORRENT" Doldu ve Sonunda Hata Verdi;Oyununuz Yerel Disk D'ye Kurulu ise,Yerel Disk C'ye Taşıyın.C'de Olanlarda D'ye Taşısın.Sorun Gidecektir.


2.)Metin2.org'tan Metin2 Downloder Sihirbazını İndirdikten Sonra Programı Açın ve Metin2 Kurulum Sihirbazını Yüklemesini Bekleyin,Yükledikten Sonra Metin2 Kurulum Sihirbazındanda Oyununuzu Kurun ve Oyununuzu Oynayın.

3.)Patch Hata Veriyor Oyuna Girmiyor Ne Yapmalıyım?

• Hata Vermesinin Sebebi Metin2 Downloder Çalışırken İnternet Bağlantınızın Kesintiye Uğramasındandır,Tekrar Metin2 Downloder'i Çalıştırın İnt. Bağlantınızı Kesintiye Uğratmadan İndirmeye Çalışın.

4.)Söylenenleri Yaptım Hatasız Bir Şekilde Fakat Bu Sefer Farklı Bir Hata Veriyor Ne Yapmalıyım?

• Metin2'yi Kurduğunuz Klasörden Metin2.exe'yi Direkt Masaüstüne Kopyalayıp Yapıştırmayın,Metin2.exe'ye Sağ Tıklayın→Gönder→Masaüstüne Kısayol Deyin;Sorun Gidecektir.

5.)Söylenenleri Harfiyen Uyguladım Bu Sefer de Oyuna Girmiyor Ne Yapmalıyım?

• Metin2.exe'ye Sağ Tıklayın Özellikler Deyin,Özelliklerden Uyumluluğa Girin ve Bu Programın Çalıştırılacağı Uyumluluk Modu Seçeneğini İşaretleyin,Ordan Kendi İşletim Sisteminizi seçin veya Her İşletim Sistemini Tek Tek Deniyin.

6.)Her şey Tamam Diyordum Şimdide Hata Veriyor Ne Yapmalıyım?

• İnternet Bağlantınız Yoktur veya İnternet Bağlantınız Kesintiye Uğramıştır,İnternetin Olduğundan Emin Olduktan Sonra Tekrar Deniyin.

7.)Metin2.exe'ye Çift Tıkladım CD İstiyor Ne Yapmalıyım?

• Sürekli Devam'a Tıklayın Patch Açılacaktır Eğer Olmaz ise Oyunu Tekrar Kurun veya Uyumluluk Bölümünden Gerekli Ayarları Düzenliyin.

8.)Metin2 TORRENT Geldiğinden Beri En Fazla Bir Tane Metin2 Açabiliyorum,Ne Yapmalıyım?

• Metin2 TORRENT'e Çıkış Diyerek İkinci,Üçüncü,Dördüncü Metin2'yi Açabilirsiniz,Fakat Her Açtıktan Sonra Çıkış Deyip Yenisini Açabilirsiniz.

Nesne Marketinde sorun yaşayanlar..

Eğer internet Explorer 7.0 yada 8.0 kullanıyorsanız internet explorer üzerinden "araçlar" sekmesine tıklayıp bu kısımdan "internet seçenekleri" burada karşımıza yeni bir sekme açılacaktır bu sekmenin üst kısmından "Gelişmiş"i bulup gelen ekranda "tarama" bölümünde "üçüncü kişilerin tarayıcı eklentilerini etkinleştir" işaretli değilse bunu işaretliyip uygula tamam diyerek kapatalım ve oyunda tekrardan nesne marketini açmaya çalışalım.. Eğer bu işaretliyse işareti kaldırıp uygula diyip internet explorer'ı kapatıp tekrardan açarak işaretlemeniz gerekiyor. Bu şekilde'de problemimiz tekrar ederse "Java"nın Kendi internet Sitesinden Javanın son sürümünü indirip kurmamız gerekmektedir..

İd , sifre yazıyorum , oyundan atıyor ...

Yeni güncellemeden sonra , bazı arkadaşlarımızın id ve şifre yazdıktan sonra oyunun otomatik olarak kapanması (oyundan atması) gözlemlenmektedir.

Bu konu ile ilgili şikayeti olan arkadaşlarımız , oyunu silip tekrar yönetici izni ile yüklemeleri gerekiyor.

Bilginize...

Bu Sorunlar Vista ve Win7 Sistemlerde Yaşanıyor ..

Yaşamamanız İçin Setup a Yönetici İzinlerini/Uyumlulurluğu/Güvenlik Bölümündende Özel İzinleri Vermeniz Gerekiyor ..

Ayrıca Güvenlik Duvarı/AntiVirüslerinizide Kapatmanız Uygun Olur ..

Windows 7 Desteği

İnternetten indirdiğimiz Windows 7 işletim sistemleri RC yada RTM sürümdür bu sürümlere microsoft bile destek vermemektedir çünkü bu sürümler beta sürümdür programları ve driverları tam olarak desteklemez windows 7 Oem sürüm 31 Ekim tarihinde türkiyede piyasaya sunulmuştur bu tarihten önceki versiyonlar tamamiyle betadır bu versiyonlarda oyun oynayamassınız arkadaşlar Ücret karşılığında Oem sürüm satın alıp bilgisayarınıza kurulum işlemini yapmanız gerekmektedir.. Oem sürümde sorun yaşayan arkadaşlar oyunun metin2.exe doyasına farklı çalıştır diyerek windows xp services pack 2 ile çalıştır derlerse problemleri çözülecektir fakat demiş olduğum gibi Rc ve RTM sürümlerin desteği yoktur!!! Rc ve RTM sürüm olduğunu nasıl öğreniriz Çalıştır kısmına "winver" yazarız bu kızımda 7100=RC 7600=RTM'dir her ikisinede destek yoktur çünkü ikiside betadır.

Vista java tabanlı programları dışardan gelen tehlike olarak algıladığı
için torrent'i kapama yada işlem yapmasını engelleme gibi işlemlerde
bulunucaktır.

Vista'da problem yaşayan arkadaşlara tavsiyem;

1-Services Pack 2 kurulu olması...

2-Antivirüs Sistemlerinin Torrent download'u sırasında kapalı olması...

3-UAC'ın devre dışı bırakılması...

4-Güvenlik duvarı ayarların'dan Metin2' ve Torrent'e gerekli izinlerin verilmesi...

5-Microsoft Update'lerinin hepsinin kurulu olması...

Önemli:Modem üzerinden 6881 portunu çift yönlü (TCP ve UDP) olarak
açmamız gerekmektedir eğer bu işlem yapılmassa torrent'in serverina
bağlanması yavaşlıycak gelen ve alınan veri modemden süzülerek
geçecektir bu nedenle veri kaybı ve torrent'te bağlanamama gibi bir
sorun ortaya çıkacaktır..Port açma işlemlerini bilmeyen arkadaşlar
modeminizin ve İnternet servis sağlayıcınızın destek hattından konuyla
ilgili olarak yardım alabilirsiniz..
Bu işlemler yapıldıktan sonra rahatlıkla serverlara giriş yapılabilir...

Eğer modemden portu açtık fakat sonuç yine değişmiyorsa
Resimden yardım alıp windows üzerindeki UDP ve TCP sanal portlarınıda açmamız gerekebilir... 

Metin2 Vistada Neden Calismior Nasil Calisir Klavuz 

Merhaba Arkadaslar Direk Konuya Girip Uzatmayayım...
Coqu Arkadasimizin Sorunu Su Metin2 Neden Vistada Calışmıo Çalıştıranlar Nasıl Yapıo..?
Ben Bunun Hakkında Size Yardımcı Olmak Istıorum Onun Icın Mod.mun Isteqı Uzerıne Bır Klavuz Olusturdum Ve Taktırınıze Sunuyorum
Çalışmamasının En Büyük Sebebi Ve En Açık Sebebi Metin2 Üretilirken Vista Daha Beta Halindeydi Tam Sürüme Sürülmemis Ve Piyasada Kimsenin Haberi Yoktu
Sadece Bunun İcin Calismior Derinlere İnersek Metin2 Nin Directx Oyun Motoru Vesaire Seyleri Vistaya Düsük Gelior Metin2 Ye Yüksek Gelior Ve Calismior Daha
Derinlere İnmek İstemiorum Anlamanız Zorlasabilir
Sıra Geldi Nasıl Calıstıracaqımıza...
Araştırmalarıma Göre Metin2 Yi İsletim Sisteminin Yüklü Olduqu Hardisk Partına(Bölümüne)Deqilde Dier Yedek Bölümüne Kopyaladıqınızda Calısıor...Tüm Araştırmalarımda Ve Arkadaşlarımın Bilgisayarlarında Böyle Calısıor
Eqer Oda Olmadıysa 2 Yol Kaldı
Vista İsletim Sistemini Yükledqinzde Service Pack 1 Yüklenir Burdan 2 Yi Yüklemeniz Bi Cözüm Yolu
Eqer Buda Olmadı Bilgisayarınıza Ya Home Basic Yada Xp Yükleyiniz Benden Bu Kadar Arkadaslar Tüm Bildiklerimi Ve Arastirmalarimi Takdirinize Sundum Gerisi Sizin Kolay Gelsin İyi Forumlar...
Dikkat:Vista Home Basic,Home Premium,Ultimate,Business,Enterprise Die Sürümlere Ayrilir Metin2 Sadece Home Basic De Calisir

Eğer Sorununuz Devam ediyorsa;
Metin2_Turkey adlı klasör içindeki dosyaları farklı bir klasör içine kopyalayıp (örnek: Metin2_Oyun) tekrar deneyin sorun düzelecektir 

3D Graphisc sorunu klavuz şeklinde anlatım...

Arkadaşlar bu sorun ile ilgili çok konu açılmış, Bende de vardı bu sorun. Ben bu sorunu çözdüm sizede katkıda bulunayım dedim.
Öncelikle sorunumuzu anlamak için başlat > ayarlar > denetim masası > performans ve bakım > sistem e giriyoruz...
Sisteme girdikten üst kısımda donanım seçeneğini seçiyoruz. Karşımıza gelen kısımda aygıt yöneticisine tıklıyor ve açıyoruz...
Aygıt yöneticisini açtıktan sonra Ekran bağdaştırıcıları adlı bir seçenek var. Onun seçeneklerine bakıyoruz. Eğer seçeneklerdeki resimlerde ünlem işareti gibi bir işaret varsa driveriniz yüklü değildir. Bu sorunu yapmak için ekran bağdaştırıcısının birincisini açıyoruz ve çıkan pencerinin üst seçeneklerinden Sürücü seçeneğini seçiyoruz. Çıkan yerde kaldır diye bir yazı var. Ona tıklıyoruz...
Daha sonra ekran bağdaştırıcıları seçenğine geliyoruz ve sağ tıklıyoruz. Donanım değişikliklerini tara diyoruz ve pc nin donanımı bulmasını bekliyoruz. Donanımı bulduktan sonra donanımın driverini bulup seçiyoruz ve yüklüyoruz. Driverlari önceden bir yere indirip kaydetmeniz güzel olur. Aksi takdirde misrosoft un kendi sitesine girerek indirmeniz gerekir. Yaptığımız bu olayların aynısını ekran bağdaştırıcıları seçeneğindeki diğer aygıtlar içinde yapıyoruz ve sorunumuz ortadan kalkıyor...

Güncelleme Sorunu için Sağlıklı ADSL bağlantsı Yapma Yöntemi...

1. WİFİ ile internete giren bir notebook ( windows xp işletim sistemli) ile güncelleme yaptım. Sonuç başarılı. ( ADSL işyerinde 30 kullanıcının kullandığı 1024/256 mbit bağlantı )
2. WİFİ ile internete giren masaüzeri PC ( Windows Vista Ultimate işletim sistemli) ile güncelleme yaptım. Sonuç Başarılı. ( ADSL evde kullandığım ve yaklaşık olarak 100 mt uzak mesafeden WİFİ ile bağlanıyorum. )
3. Lan kablosu ile Masaüzeri bir bilgisayara güncelleme yaptım. Sonuç başarılı. ADSL 30 kullanıncının kullandığı 1024/256 mbit işyeri bağlantısı
Burada dikkat edilecek önemli bir kaç nokta var....

1. Sağlıklı bir bağlantı için TürkTelekom kutusundan ( Yani bina içine telekomun bağlantı yaptığı kutu) evinizin içine gelen kabloda hiç bir şekilde EK, ara bağlantı olmamalıdır.
2. Ev telefonunuzu SPLITTER dan sonra bağlamanız gerekmektedir. ( Resimdeki uygun bağlantısır. )
3. ADSL kullanılan hat üzerinde paralel telefon çalıştırılması ADSL bağlantı durumunuzu etkiler bu nedenle mümkünse paralele telefon kullanmayın. Paralel telefon sadece SPLITTER'ın telefon çıkışından sonraki sabit telefonunuza bağlanabilir. Aksi taktirde bağlantınızda kopma, kısa süreli kopukluk gibi gurumlar oluşur.
4. ADSL hat durumunuzu modeminizin arayüzüne girerek kontrol ediniz. ( Bu konuda nasıl giriş yapacağınız söylemem zor çünkü her modemin arayüzü farklıdır.)

Örnek : ( ZOOM x5 ADSL MODEM ARAYÜZÜ DEĞERLERİ )

Item Status
ADSL Line State: Showtime bağlantı durumu
Downstream: 1024 Kbps download hızı
Upstream: 256 Kbps upload hızı
Mode: T1.413 bağlantı modu
Transmit Power: 11.9 dB bağlantı gücü
ADSL Link UP Time: 1 day 2 hour 16 min 45 sec bağlı kalınan süre

Item Downstream Upstream
SNR Margin 34.0 dB 30 dB Hat gürültü değerlerini gösterir değerler ne kadar yüksek ise o kadar temiz bir bağlantınız olduğuna işerettir.
Line Attenuation 41.5 dB 23.0 dB line attenuation degeri ne kadar dusukse hat o kadar temiz demektir ses kirliligi acısından temiz.

CRC Errors 4 0
FEC Errors 0 0 modem bağlantı hataları burada ne kadar az hata sayısı olursa o kadar iyi bir durumdasınız.
HEC Errors 0 0

Bunların yüksek -- tercihan 30 dB'in -- üstünde olması gerekir; 10 dB'in altına inildiği zaman ADSL sinyalinde kopma problemi yaşarsınız ve/veya yüksek kbps hızlara çıkamazsınız.

LOG Hataları ve Çözüm Yolları

1)Metin2.exe'ye Tıklıyorum,Patch Doluyor Oyunu Başlat Diyorum LOG Hatası Veriyor :
•Ekran Kartınız Yeterli Olmayabilir.

2)Ekran Kartımı Değiştirdim,Metin2.exe'ye Tıkladım Patch Doldu Oyunu Başlat Dedim Tekrar Log Hatası Verdi :
•Ekran Kartı Sürücüsü Programınız Yüklü Olmayabilir,Ekran Kartınızın Sitesine Ulaşarak Ekran Kartı Sürücüsü Programını İndirip Kurun.

3)Ekran Kartı Sürücüsü Programını da Yükledim Resmi Sitesinden Şimdi de LOG Hatası Veriyor Ne Yapmalıyım? :
•DirectX,Java ve Adobe Programlarını Resmi Sitelerinden Bilgisayarınıza İndirip Kurun,Sorun Gidecektir.
•DirectX Programı Microsoft'a Aittir.

4)Üç Programı da Kurdum Hala LOG Hatası Vermeye Devam Ediyor Ne Yapabilirim Artık? :
•Bütün Her şeyin hazır olmasına rağmen LOG Hatası vermesinin sebebi Metin2'nin Yüklü Olduğu Klasör içindeki dosyaları değiştirmiş olmanız :
→Oyunu Tamamen Silin,Metin2.org'tan İndirin ve Kurun.
•Metin2'ye Windows Güvenlik Duvarından İzin Vermemiş Olmanız :
→Denetim Masası'na Giriş Yapın,Güvenlik Merkezini Tıklayın Gerekli İzinleri Verin.
•Uzun Süre Oyunda Kalmanızdan Dolayı LOG Hatası Verebilir(Sık Rastlanmaz ama) :
→Görev Yöneticisinden Oyunu Kapatın Tekrar Açın,Eğer LOG Hatası Verirse Bilgisayarınızı Yeniden Başlatıp Oyuna Giriş Yapın.
•Oyun Bileşenlerinin Silinmesi Sonucu Olabilir(Oyun Açıkken) :
→Oyunu Tekrar Açın ve Giriş Yapın Sorun Gidecektir.

?????? Hatası Alanlar

Oyuna girişlerde ???????? şeklinde hata alanlar aşağıdaki işlemleri uygularsa sorunu çözeceklerdir,

x-Fire programını tamamen kapatın,
Java'nın son sürümünü kullanın,
Ekran kartınızın yetersiz geldiği durumlar olabilir, pazar alanı vb. gibi yerlerde karakterinizi bırakıp oyuna tekrar girdiğinizde sistem aşırı yükleme gördüğünden sizi atıyor.Bu nedenle karakterinizi yoğunluğunun az olduğu yerlerde bırakmanız önerilir ve ekran kartı driver'inizi güncel tutun..

Patch Sorunu

Bu demektir ki, oyunun yüklenememesi, açılamaması, çalıştırılamaması, yamanın eklenememsi problemleri yerel bazda, yani her biriniz problem kaynağını kendiniz tespit edecek ve kendiniz çözecek.

Muhtemel sorunlar (tamamen varsayım üzerine yazılmıştır):

Bilgisayar özelliklerinizin yetrsiz kalması, firewall ve virüs prgramınızın yamanın yüklenemsine izin vermemesi, sair problemler.

Muhtemel çözüm yolları: oyunu tekrar indirmeniz, oyunu indirmiş olan bir arkadaşınızdan CD veya flash bellek ile kendi bilgisayarınıza taşımanız, oyunu yakınlardaki bir internet kafeden cd veya bellek ile kendi bilgisayarınıza taşımanız, tüm firewall ve sair virüs programlarını kapatarak yüklemeye çalışmanız, diğer tüm metin2 veya online oyun uygulamalarını geçici olarak kapatmanız bilgisayarınıza format atmanız.

YAZAR HAKKINDA;
admin
Admin

Admin

KONU YORUMLARI
YORUM YAP

Metin2 Oyun Kılavuzu

Metin2 Pvp Serverler oyun, pack ve diğer hatalar-çözümler

Metin2 Pvp Server oyuncularının aldığı tüm hatalar, hata kodları ve ? (soru işaretleri) ile ilgili yapılması gereken çözüm yollarını bu başlık altından inceleyebilirsiniz. Metin2Serverler.Net

EN ÇOK OKUNAN 5 MAKALELER
admin
Admin Yazdı;

3 ay önce

Metin2 Pvp Tanıtımı nasıl yapılmalıdır, Pvp Server Reklam tiyoları. M..

admin
Admin Yazdı;

3 ay önce

İyi Bir Metin2 Pvp Server Tanıtımı Naıl Olmalı, Nelere Dikkat Edilmeli..

admin
Admin Yazdı;

3 ay önce

Metin2'de hangi karakter 92 ve 94 biyolog görevlerinden hangi özellikl..

admin
Admin Yazdı;

3 ay önce

Metin2 Pvp Serverler'de Navicat ile NPC ye item ekleme nasıl yapılır o..

admin
Admin Yazdı;

3 yıl önce

Metin2 Pet,Metin2 Pet Kodları,Pet Kodları,Yavrucuk Kutusu Kodu,Metin2 ..